MODERN EL HALISI

MODERN EL HALISI

MODERN EL HALISI

MALZEMELER

Yün: Yünümüz, Afgan Gazni dağları ile Nepal arasındaki Keşmir bölgelerinden farklı geçmişlere sahiptir. Tüm bu yünler daha sonra düzensiz bir iplik elde etmek için elle eğirilir ve boyama sırasında renkleri piyasada benzersiz bir ürün oluşturan ton çeşitlerini elde etmek için renkleri düzensiz bir şekilde emer. Renklendirme, çiçeklerden, bitkilerden ve ağaç kabuğundan elde edilen bitkisel boyalar kullanılarak yapılır. Bazı renkler beyaz, kahverengi, gri ve bej gibi doğal (boyalı değil). Tüm halılarımız için özel ölçü ve tasarım, oteller, yatlar ve mağazalar için iç dekorasyon olarak büyük bir başarıya sahiptir.

 

ÜRETİM

Dokuma bir çerçeve üzerinde yapılır, kullanılan destek bir proje kağıdı tarafından yönlendirilen dokumanın istenen tasarımı dokuduğu pamuktur. Yığının yüksekliği, geleneklere ve modaya göre değişir, yaklaşık 10 ila 15 cm arasında bir kalınlık elde edebilirsiniz. Tıraştan sonra yıkama gerçekleşir. Yündeki kirleri çıkarmak için halı su ve sabunla muamele edilir.Tüm bu adımlardan sonra halı kullanıma hazırdır ve alıcı, antik yapımda olduğu gibi tamamen el işi ve çevre dostu orijinal üretim yöntemiyle modern bir tasarım halısı elde etme garantisine sahip olacaktır.

Belirtildiği gibi üretim, bu ürünler gibi o kadar pasif özelliklere sahiptir ki, bu ürünler, misafirperverliği süslemek için uygun lüks halıların ve yüksek seviyeli konutların özelliklerini kazanır.