MANOLYA MUTFAK

MANOLYA MUTFAK
MANOLYA MUTFAK

İlgili dosyayı üzerine tıklayarak indiyebilirsiniz.

manolyaecoluxbyerdemoğlu.pdf

Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yemek masası bir masa ve sandalye olarak düşünülmemeli, yemek masası mobilya grupları içerisinde farklı tarz ve modellere sahip olduğundan öncelikle yemek masası seçimi yapılmalıdır. Yemek masası dönem dönem moda ve trendlere göre değişmektedir. Öncelikle ne tür bir yemek masası eviniz için uygun öncelikle buna karar vermelisiniz? Her evde yemek odası olarak kullanabileceğiniz ek odanız olmayabilir. Her evde bulunmasa da yemek masaları ev içerisindeki yerini korumaya devam etmektedir. Yemek odanız salonunuz ile birlikteyse yemek masasını ve sandalyeleri günlük kullanım için seçebilirsiniz.

Yemek masası ve sandalyelerin kapladığı alan da hesaplanmalıdır. Aksi halde çok beğenerek aldığınız yemek masanızın odanıza sığmadığını görünce üzülebilirsiniz. Küçük alanlarda mutfak masasının sıkıntı olacağı alanda açılıp kapanabilen mutfak masası küçük alanlara kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Evinizde geçmişe dönük dekorasyon yapmak istiyorsanız eskitilmiş ahşap modelleri evinize farklı bir ambiyans sağlayacaktır. Yeni sezon mutfak masası modellerinin işlevselliği kadar rahat ve kullanışlı olması da oldukça önemli. Mutfak masası için aranan en önemli özellik malzemenin sağlam olması, çizilmeyen, leke tutmayan ürün olması artı sağlayacak özelliklerdir. Özellikle kanepe tarzı mutfak masa takımları son dönemde yoğun ilgi görüyor. Krem, bej, pudra, pastel, mor, siyah gibi açık ve canlı renkler evinize renk katacaktır.

Modern yemek masası modellerine baktığımızda ilk göze çarpanlar ahşap, ahşabın doğallığının birleşmesiyle tarz bir yemek masası ya da mermer efekti kullanılmış bir masa da yerini alabilir. Cam, metal, ve benzeri metaryallerin tasarımı buürünleri daha albenili halini ortaya çıkarmaktadır.