ROOTART BAHÇE MOBİLYALARI

ROOTART BAHÇE MOBİLYALARI

Köksal Mobilya, üretimine 1964 yılında Ankara Siteler'debaşlamış, 1992 yılında Ankara 1. OSB'de 10.200 m2 arazi üzerinde, 7.100 m2kapalı alana sahip fabrikasına taşınmıştır. Bugün gelişen makine parkuru veyılların getirdiği tecrübe ile üretimine devam etmektedir.

Ağaç ve panel ürünlerinin kullanıldığı sahalarda üretimgerçekleştirmenin yanında, birçok önemli proje ve taahhüt işini de başarıylatamamlamıştır. 2010 yılından sonra kendi tasanmlanndan oluşan modelyelpazesiyle bahçe ve dış mekan mobilya üretimine adım atmış, talebin artmasısonucunda makinelerini yenileyerek otomasyona geçmiştir.

Tesis, mevcut durumda senede 1.500 m3 kereste işlemekapasitesine sahiptir. Köksal mobilya, 2014 yılından bugüne, birçoğu tasarımtescil belgesine sahip modelleriyle, yoluna Rootart markası ile devametmektedir.

Rootart, yurtiçi ve yurtdışında kalitesi ve standardı ileüretimlerine devam eden bir Türk markasıdır.

IROKO AĞACI

Ürünlerimizde  kullanılan   Iroko,  Orta ve   Batı   Afrika  ülkelerinderinde   yetişen   bir  ağaç  türüdür. İçerisinde  yağ bulundurduğu  için  su tutmaz. Bu   sayede  bakteri üretmediği  için  doğal çürümeye  dayanıklı  bir yapıya  sahiptir.Yağmura ,  rüzgara , neme , güneşe  ve  soğuğa karşı dayanıklıdır. Dış  mekan   mobilya, doğrama   ve   kaplamalarında  kullanıma uygundur.

 Iroko   ağacının rengi  homojen olmayan  sarı  tonlarına  sahiptir.Güneş  ve oksijen  ile temasa geçtiğinde  zamanla  kahve ve  çikolata  rengi tonlarına  dönüşerek  homojen bir   görüntü  oluşturmaktadır. Iroko , parke ,  tekne ve bahçe   mobilyası  gibi zorlu  iklim  koşullarında tercih  edilen  bir ağaç  türüdür.